Svatební špalír

Okamžiky těsně po obřadu - bezprostřední radost, nadšení a láska. To jsou emoce, které by v sobě tyto chvíle měly přinášet. Jistě, vaše ANO a polibek jsou vrcholem obřadu, je ale důležité, aby tyto emoce nevyprchaly v trapném okamžiku “a co dál?”. A právě k tomu slouží tradiční špalír. Podle tradice jím novomanželé procházejí a svatebčané po nich hází rýži, která jim má zajistit plodnost a velkou rodinu.
Pokud ale nejste zastánci klasiky, místo rýže můžete použít konfety nejrůznějšího druhu (okvětní plátky, lístečky, bublifuky…). Ty jsou nejen krásné na oko, ale také přírodě bližší a udržitelnější (krásně se na ně dají využít zbytky ze svatební výzdoby). Pokud máte strach, že do špalíru budete hosty muset násilně tlačit, nebojte. Ze zkušenosti víme, že je tomu právě naopak a většina hostů na tuto poobřadní tradici čeká. A pokud byste chtěli mít přeci jen 100% jistotu, že nenastane trapná chvíle, kdy nikdo neví, co se bude dít, stačí dát dopředu pokyn pár nejbližším, kteří už hosty navedou správným směrem. 

Tuto roli samozřejmě rády sehrajeme i my, jakožto vaše svatební koordinátorky. Nemusíte se bát, že někdo někoho nahání jako slepice. Vše se vždy nakonec povede jakoby mimochodem, zcela přirozeně. To je totiž podle nás jedna z nejdůležitějších věcí. Někdo má to štěští a tento pokyn dávat ani nemusí, vše se prostě stane. Pokud si tím ale nejste jistí, je to jedna z věcí, ve které se na nás můžete spolehnout.

Na špalír běžně dál navazují přípitky, gratulace, proslovy…To už ale záleží na vás, nikde není psáno, že to tak musí být. Pokud se vám tato tradice vůbec nezamlouvá, prostě ji vynechte. Je to váš den a všichni by to měli respektovat. Možná ale přeci jen počítejte s tím, že pár hrstí rýže schytáte i tak. Pokud se tak stane proti vaší vůli, vzpomeňte si na symboliku a berte to s nadhledem a optimismem.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram