PLÁNOVÁNÍ NA DÁLKU

Sylvie & Ingo

Prožij: koncept, organizace, dekorace, květiny
Fotograf: @hataderner_weddings
Poměrně často se nám stává, že nás ohledně organizace oslovují páry žijící v zahraničí, které ale mají kořeny a rodiny v Česku a proto se má jejich svatební den odehrát tady u nás. Plánování na dálku s sebou nese už tak spoustu specifické organizace navíc a o proto jsme tu my, jejich pravá i levá ruka v Čechách.
Sylvie a Ingo jsou Česko-Holandský pár žijící v Nizozemsku. Osobně jsme se před svatbou viděli jen jednou, ale i tak jsme se zvládli poznat a předat si všechny důležité informace online. V rámci toho nás napadlo, vám tady stručně napsat, jak taková komunikace s námi během spolupráce vypadá.

Nejdříve si domluvíme první nezávislou schůzku, takovou poznávačku pro obě strany. Rády se s vámi potáváme osobně třeba v kavárnách, ale není problém si to dát i online. Cílem je, abychom se trošku vzájemně poznali a zjistili, jestli jsme na stejné vlně. Řekli si jak o svatbě přemýšlíte, co máte obecně rádi a jaká máte očekávání od nás. Vyplníme společně tabulky o jaké konkrétní služby máte zájem a jaké dodavatele budeme ještě shánět, jestli už máte třeba termín, místo a oddávajícího nebo se vším teprve začínáme. My vám zase nastíníme jakým způsobem pracujeme, co všechno naše služby obsahují a jak bude případná spolupráce vypadat. Potom si dáme nějaký čas, aby si to všechno sedlo a zhruba do čtrnácti dnů si dáváme vědět, jestli si společně plácneme.

Jakmile se rozjede naše spolupráce oficiálně naplno, sdílíme s vámi všechny naše sdílené složky, chytré tabulky a komunikační platformy. My zároveň začínáme pracovat na vymýšlení celého konceptu vaší svatby, aby to hezky všechno drželo pohromadě, ať už vizuál nebo organizační věci, dodavatelé a podobně. Vaše podněty k tomu máte s námi možnost dopředu více či méně sdílet, některé páry se chtějí do tvorby vizuálu zapojit více a přicházejí s jasnější představou, někdo nám nechá vyloženě volné ruce. O tom jsme se více rozepisovaly v minulém článku.
Poté, co si my v zákulisí vytvoříme funkční koncept vám na míru, tak přichází další (často právě online) schůzka, kde vám koncept nastíníme a vy máte možnost cokoliv doplnit nebo změnit. Nastavíme společně finanční budget, kterého bychom se měli držet. Cílem je abychom měli jasně danou myšlenku svatby, rozdělené úkoly a poptávané dodavatele a držely v rukou hotový vizuální moodboard, který se stává naší modlou v následujících měsících a vy víte, že pokud je to to “vončo” tak můžete být v klidu, aniž bychom s vámi konzultovaly každou vybranou vázičku. My pak můžeme dělat svojí práci a vy máte prázdné ruce ať už na váš život, nebo na další řešení kolem svatby. Zároveň, ale pokud z vaší strany potřebujete kdykoliv cokoliv konzultovat, jsme vám k dispozici, jako takové vaše svatební kamarádky.

Další schůzky už jsou více individuální a snažíme se si vždy připravit více bodů k řešení, abychom vás právě mimo tyhle dané časy zbytečně nezatěžovaly. I počet těchto schůzek se odvíjí od konkrétní svatby. Probíhají většinou online a posouváme se pomalu k vysněnému cíli.
Specifickou a často společnou offline schůzkou bývá prohlídka místa, kdy si společně na vašem svatebním místě rekapitulujeme rozvržení, řešíme technické věci apod. Předcházíme tak tomu, abychom se vás musely na cokoliv doptávat ve svatební den. Pokud ono svatební místo známe, nebo právě v případě zahraničních páru, není problém si návštěvu místa udělat na vlastní pěst a doladit detaily opět na online meetingu.
Těsně před svatbou nás pak čeká krátký call, kde vše pro kontrolu rekapitulujeme, řešíme finální texty na tiskoviny, organizační detaily, čas nebo případné změny a pak už vám dáváme prostor a klid pro vás, rodinu a předsvatební regeneraci 😀

Máme nějaké zaběhlé postupy, ale zároveň bereme, že každý klient k nám přichází především jako člověk a po domluvě je možné téměř cokoliv, pokud to bude pro obě strany oukej. Máme za sebou třeba i schůzku na dětském hřišti a poznaly jsme se možná víc, než kdybychom tenkrát seděly v kavárně.

Svatba Sylvie a Inga je příkladem toho, že i na dálku se nám podařilo společně vše vyladit. Krásně se snoubily tradice obou zemí. Minimalistický bílo-zelený vizuál nechal vyniknout jemným detailům a kvalitám dodavatelů. Byla to naše první svatba na Podčejku a doufáme, že ne poslední, sweetbar nemohl být od nikoho jiného než z rukou Maličko a k obřadu i večerní párty hrál DJ z Your acoustic wedding, jehož rytmus s námi rezonoval natolik, že se pak objevil i na svatbě jedné z nás. Krásu nevěsty podtrhla nejšikovnější Janička Hejdová a všechnu tuhle jemnou krásu autenticky zachytila Hata Derner.

Sylvie a Ingo, zvládněte vše ve vašem manželském životě s takovou noblesou, jako déšť během svatebního dne. Děkujeme, že jsme se mohly spolupodílet na vašem dni.

Holky z Prožij

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram