Minimalistická svatba v industriálu

jany a juana

Prožij: koncept, organizace, dekorace, květiny
Fotograf: @marketavlasata
Na poslední svatbu sezóny jsme se těšily už od úvodní schůzky. A rozhodně to nebylo kvůli tomu, že nám tím končí sezóna. Jana s Juanem totiž od začátku věděli, že to chtějí všechno trochu jinak a tím si nás totálně získali. Menší svatba v Praze, někde uvnitř, protože podzim, minimalismus, asijské jídlo…takové bylo zadání. Jelikož byli Jana s Juanem naše krevní skupina, předsvatební komunikace byla totální radost. Osobně jsme se společně potkali i s fotografkou Markét, která byla důležitou součástí této svatby ať už svým umem nebo osobností a díky které se můžeme výsledkem kochat ještě teď.


 Loft Bubny, kde se celá tahle paráda odehrála, seděl k naší představě vizuálu jako pr… na hrnec. Asi nejvíc jsme se těšily na květinovou výzdobu. Po všech letních barevných svatbách byl minimalismus v podobě pokojovek, betonu a zeleně jako balzám na duši. Vyřádily jsme se na slavobráně, která se před surovou stěnou krásně vyjímala. Obřadní místo jsme doladily už jen pokojovkami a svíčkami. Stoly se nesly ve stejném duchu, čisté bílé ubrusy, černé talíře, pokojovky, svíčky a listy místo jmenovek. Díky minimalistickému vizuálu této svatby jsme mohly povolit uzdu našemu udržitelnému smýšlení na maximum. Ne vždy jde vše dělat 100% a spousta věcí, které v rámci podnikání děláme jsou kompromisy, o to víc nás těší, když jdete svým konceptem naproti neplýtvání. O mobiliář této svatby jsme se postaraly dotvořením našeho vlastního mobiliáře, místním vybavením a pár kousků vybraly z půjčoven. Pokud si dobře vzpomínáme, nic se nekupovalo přímo na tuto svatbu bez možnosti dalšího využití. Velkou otázkou z hlediska jednorázového nákupu bývají květiny, tady jsme díky možnosti využití pokojovek tuhle stránku vyřešily efektivně - pokojovky které zdobily interiér byly z půjčoven, nebo našich mobiliářů. Další koupené pokojovky v betonových květináčích pak po svatbě putovali přímo k hostům, jakožto originální svatební dary. O malé množství řezaného materiálu na výzdobu prostoru a vývazky se postarali dodavatelé u kterých věříme původu květin. S květinovým materiálem po svatbě se snažíme nakládat co nejzodpovědněji a to nejen v případě této svatby - doporučujeme si dovézt na deinstalaci různé staré zavařovačky a rozdáváme pak květiny rodinám a kamarádům, aby mohl vámi placený materiál nadále dělat radost vašim blízkým. Co už se nedá použít do vázy, tak třídíme a vozíme do bioodpadu nebo ekologicky pěstované květiny házíme rovnou do kompostu, který zase za nějakou dobu pohnojí naší vlastní skromnou úrodu.

 O prostoru a konceptu celé svatby jsme hodně přemýšleli, nakonec se díky tomu, že akce byla opravdu jen pro nejbližší rodinu a pár přátel, podařilo vše umístit tak, že v průběhu dne nebylo třeba nic přemisťovat nebo měnit - velká výhra pro nás. Celkem jasnou představu měli klienti i ohledně cateringu. Společná polévka a raut, který uspokojí jak dědečky, tak kamarády a hlavně Janu s Juanem, kteří milují asijskou kuchyni. Chefinbox si s tím poradil na jedničku a vše jsme doplnily ještě objednaným sushi z oblíbené restaurace. Dort, tentokrát opět v režii naší Terky, byl ve stejném stylu jako dekorace, čistý, minimalistický a opět se snědl do posledního kousku. O obsah sweetbaru se tentokrát postarala komplet maminka nevěsty a musíme říct, že klobouk dolů před takovým úkolem, zvládla ho na jedničku.

 Co bylo během příprav velké téma byl obřad. Vzhledem k původu ženicha byla otázka, zda se stihne vše vyřídit s venezuelskými úřady včas. Nakonec se vše vyřešilo církevním obřadem, u kterého bylo domluveno, že nevadí, kdyby se náhodou oficiality nestihly. Takže se tím nikdo nemusel stresovat a jestli se vše stihlo nebo ne si necháme pro sebe 😜. U obřadu nás Jana i Juan dostali svými sliby, které byly tak upřímné a dojemné, že ani jedna z nás neudržela slzy na uzdě. A to si vždycky říkáme, že už v tom přeci umíme chodit a jen tak něco nás nerozhodí. Pokud tedy váháte, zda zakomponovat osobní sliby do obřadu, my jsme z pozice pozorujících rozhodně pro. Naprosto ale chápeme, že ne každý se na to cítí. Každopádně Jana s Juanem to i přes své introvertní povahy zvládli krásně.

Jana jako nevěsta jen podtrhla celý vizuál svatby krásnými minimalistickými šaty a kyticí jen v zeleno-bílé kombinaci z rukou ekologického květinářství Greendecor. Krátké společné focení proběhlo přímo před loftem a Jana s Juanem se potom ještě později “odběhli” vyfotit do Stromovky. My jsme moc rády, že si Jana s Juanem vybrali právě Markét, protože jsme tak měly jistotu, že fotky z téhle svatby budou top. O zábavu se postaral nejen DJ, ale i deskovky a Hry na svatbu, které se tu využily opravdu na maximum, ještě teď si vybavujeme emotivní jengu, do které se zapojil i ženich s nevěstou. Večer se pilo, tančilo, vše bylo ale propojené jakousi pohodovou atmosférou, která vyřazovala především z Jany a Juana.

Takhle nějak vypadala naše poslední svatba sezóny 2022. My jsme opravdu moc vděčné, že to byla právě tahle svatba. Děkujeme Janě a Juanovi za odvahu a hlavně za to, že nám umožnili vyzkoušet si zase něco jiného, pro nás nového. 

Přejeme vám, abyste si život užívali, jako my jsme si užívali přípravy vašeho dne.

Holky z Prožij
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram