...když má obřad něco navíc

svatba karolíny a dalibora

Prožij: koncept, organizace, dekorace, květiny
Fotograf: @kristyhad.photo
Naše druhá typicky podzimní svatba Karolíny a Dalibora pro nás byla trošičku oříšek. Asi nejvíc jsme se už během příprav bály toho, jak vměstnáme okolo 100 lidí do ne úplně největšího prostoru Vltavěnky, ale daly jsme to. Přípravy na místě byly jako vždy hektické, pro nás tentokrát spoustu stěhování a příprava jak vnitřních, tak venkovních prostor - obřad totiž proběhne ve dvoře. Dekorace jsou ve žlutých odstínech podzimu. Jsme na to ale v téměř kompletním složení, chybí jen naše Danča, která už se doma sžívá s novou členkou naší party♥. Končíme klasicky pozdě v noci a přesouváme se na ubytování.
Druhý den jen ladíme detaily, Terka finišuje s dekorováním dortu, který je tentokrát komplet v její režii. Catering už kmitá na plné obrátky a my jen čekáme na příjezd hostů, kterých je tentokrát požehnaně. Všichni už netrpělivě očekávají vrchol svatby - obřad. Karolína s Daliborem zvolili církevní obřad, ale ne ledajaký. Nevěsta je členkou sboru, takže součástí je i několik živých hudebních vstupů, kterých se kromě sboru účastní i oddávající a přidávají se i svatebčané. Atmosféru to opravdu povzneslo, až nám naskakuje husí kůže. Navíc jsme se obešli bez deště, takže počasí nám snad opravdu poslal někdo shora. Obřad je sice delší, jak to u církevních svateb bývá, nicméně tentokrát nám to utíká opravdu rychle. 

Následuje krátké focení a další netradiční změna v klasickém harmonogramu. Novomanželé nechtěli nikoho nechat hladovět, a tak se hosté přesouvají rovnou k rautu, zatímco ženich s nevěstou se jdou ještě fotit do blízkého parku. K naší radosti si KaD vybrali za fotografku Kristy, se kterou je kromě toho, že krásně fotí i radost trávit čas, takže pro nás další přidaná hodnota téhle svatby. Po návratu si odbudou pár svatebních tradic a také si jdou užít pozdní oběd. Když všem trošku slehlo, opět všechny svoláváme ven, kde probíhá krájení dortu. Snad poprvé se obří dort sní do posledního kousku, lidé si chodí přidávat a naše Terka je spokojená. Velký podíl na tom tedy má početná skupina dětí, které daly zabrat i našemu dětskému koutku a venkovním společenským hrám :D, ale hlavně, že se všichni dobře baví. 

Potom už vše běží v poklidu, obědový raut se mění za večerní, který doplňuje venkovní grilování. S večerem přichází i zima, a tak zapalujeme hořáky, pod kterými se shlukují skupinky hostů. Uvnitř později ještě proběhne první tanec, který si ženich s nevěstou skvěle natrénovali a nám všem padá brada, protože na první pohled bychom neřekli, že se budou umět takhle hýbat. A jelikož jsou oba nadšenci do latinsko-amerických tanců, vrcholem večerní zábavy je i taneční rychlokurz salsy pro všechny. Zábava se tak rozjíždí a to je pro nás znamení, že se můžeme přesunout na ubytování, tady už od nás pomyslnou štafetu v režii přebere DJ a my můžeme jít spát s klidem a dobrým pocitem z další povedené veselky.

Karolíno a Dalibore, přejeme vám hodně štěstí, mějte se rádi a protančete spolu život tak, jako vaši svatbu. Jsme moc rády, že jsme ji mohly prožít s vámi.

Holky z Prožij 
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram