K oltáři na skútru se Simonou a Michalem

Prožij: koncept, organizace, dekorace, květiny
Fotograf: @carols_darkroom
Simča a Michal nás oslovili poměrně krátce před plánovanou svatbou. Většinou chceme mít na plánování celého konceptu více času, ale protože tady měli budoucí novomanželé poměrně jasnou představu o tom, co chtějí, vypadalo to na velmi zajímavý koncept, na kterém jsme se chtěly podílet, plus úsměvu nevěsty a dobrému vibu tohoto páru nešlo odolat - pustily jsme se do toho.

Plánování šlo jako po drátkách. Vměstnat nasmlouvání všech dodavatelů do kratšího času byla trošku výzva, ale jak už jsme zmiňovaly, Simča a Michal přesně věděli, co od svého svatebního dne chtějí. Celé nám to dávalo smysl, takže jsme potřebovaly jen vytvořit nějaké mantinely, aby všechny prvky fungovaly jako celek. Vytvořit vizuální koncept byla třešnička na dortu a moc se nám líbilo, že můžeme vypiplat detaily a kvalitu vypíchnout nad kvantitu. A když říkáme umírnit kvantitu měly bychom asi zmínit, že tahle svatba čítala celkem čtyři hosty - nevěstu, ženicha, svědka a svědkyni. Dál jsme se tam míhaly my a také dodavatelé. Velmi si vážíme toho, že jsme tam mohly být a oceňujeme Simču a Míšu za to, že věděli, jak důležité je, aby během svatebního dne všechno dokonale klapalo a je úplně jedno, jestli je hostů čtyřista nebo čtyři. Tahle svatba nás bavila, protože se budoucí novomanželé nenechali ovlivnit konvencemi, věděli co jim dělá radost a v jakém duchu by tím pádem svatba měla být. Jestli vás zajímá jak celý svatební den nakonec proběhl, jdeme to na vás vybalit v následujících řádcích.
Ráno jsme se všichni sešli u Simči a Míši doma a když jsme dorazily na místo my (rozuměj naše Kačí a její (i naše) pravá ruka na několika letošních svatbách - Háňa), dýchla na nás přesně ta atmosféra, o které jsme mluvili na předsvatebních schůzkách. Pečlivě vybraní dodavatelé odváděli perfektně svojí práci a v celé místnosti vládl totální klid, radost a skvělá atmosféra. Za nás ideálně pojatá svatba, kde se nešetřilo na kvalitě dodavatelů a surovin. Tudíž se během příprav uzobává z dobrot ze @bistrospejle a ve dveřích se potkáváme s nejmilejší Aničkou z @malicko.cz která připravila dokonalý a ladící svatební dort jen na základě telefonátu s námi. Tohle setkání se nám mimochodem stalo osudovým, protože skvěle odvedenou práci Aničky jsem nemohly nechat u jediné spolupráce a její dobroty jsme propašovaly i na několik letošních svateb. A taky jsme tak trošku začaly ujíždět na jejích minikoblížcích. Nevím upřímně, jak by to s naším denním přísunem sladkého zamávalo, kdyby Anička sídlila někde blíž než v Ústí :D. Ale od sladkého pryč, už jsme se zase trošku rozvášnily. Simča už je v rukou naší oblíbené @renatastork_vizaz, která dokázala vykouzlit princeznu v džínách - to je totiž dresscode dneška! Nevěsta je krásná a hlavně uvolněná, květiny z lokálního kvítí jsme ladily minimalisticky k celému konceptu, a tak s jemnou bílo-zelenou kyticí a věnečkem může nevěsta dojít, ehm vlastně dojet, k oltáři. 

Svatba se koná na srdcovém místě našeho páru, kam chodí na společné procházky kousek od jejich domu. Takže vše proběhne na kopci s výhledem na Prahu. Na místo se nedá dojet autem, což je super romantika, ale nevěřili byste, kolikrát jsme musely ten kopec vyběhnout my, abychom ve dvou nanosily všechny věci na tenhle byť minimalisticky pojatý obřad. Michal na to ale šel chytře a kluci se mají k obřadu dopravit na skútrech, cestou pak přisedne i nevěsta a svědkyně a svojí zamilovanou aktivitu si tak Simča s Míšou propašovali až k oltáři, což nás strašně bavilo!

Jakmile je vše nachystáno, dorazí na místo příprav pan farář. V poklidu si všichni připíjí a jdeme společně průvodem na místo obřadu. Budoucí novomanželé a svědci zůstávají každý u svojí Vespy. Před námi se otevírá nádherný výhled, tou dobou totální azuro a hudebník Štěpán s akustickou kytarou. Blížily se ale dva menší karamboly, za prvé jsme díky dokonalému výhledu viděly v dálce temné mračno, jenž předpověď nezmiňovala, takže jsme deštníky naivně nechaly v autě. Naše Háňa tudíž peláší celý kopec znovu pro připravené deštníky, abychom je mohly včas předat všem hostům a oddávajícímu. (Taky vám začíná připadat, že nám loni na podezřele dost svatbách pršelo?! Určitě tak můžeme říct, že jsme si to vybraly dopředu na tuhle sezónu! Ne?:D). Druhý, také naštěstí včas odvrácený karambol nastává, když přijíždí ženich se svědkyní a nedaří se jim vybrat jednu prudší část cesty, celý skútr zakolísá a všichni máme v očích zděšený výraz, nejspíš i Simča, která to zvrchu sleduje a je další na řadě. Michal ale řídítka udržel a svědek s nevěstou se úseku šikovně vyhnul. Nevěsta tedy sesedá ze svojí modré Vespy a kráčí uličkou plná radosti. Jak nabírá osobní řeč faráře na obrátkách, tak se blíží i mračno nad Prahou k nám. A při slibech novomanželů už tečou nejen slzy hostů po tváři, ale i proudy deště. @carols_darkroom za objektivem ale s nadhledem nepřízeň počasí zvládla a fotky mají úžasnou atmosféru, jak ty ze slunečného dopoledne, tak ty z párového focení při lijáku. 

Když si teď fotky znovu prohlížíme, přenášíme se zpátky na tuhle svatbu (díky za tuhle úžasnou práci Karol!) a musíme upřímně říct, že nás tenhle koncept moc bavil. Až nám je líto, že jsme pelášily hned po obřadu na další svatbu. Líbilo se nám, že díky komornějšímu počtu hostů a přístupu novomanželů, byl každý člověk, který byl součástí přípravného procesu stejně důležitým prvkem celé svatby. A tak to je; naši nejoblíbenější dodavatelé nejsou totiž anonymními řemeslníky, ale jsou to především skvělí lidé, se kterými je radost komunikovat a setkávat se. 

Simčo a Michale! Děkujeme vám za tuhle příležitost a přejeme vám do života, ať si, stejně jako při plánování svatebního dne, jdete za svými sny a nenecháváte se svazovat konvencemi. 

Holky z Prožij
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram