dojemná, romantická i pořádná párty.

svatba domči a petra

Prožij: koncept, organizace, dekorace, květiny
Fotograf: @fotky.od.rezi
Svatba Domči a Petra byla totální jízda a to nejen ve svém průběhu, ale i při samotném plánování. Tuhle svatbu jsme totiž sakum prdum zorganizovaly zhruba během dvou měsíců před samotnou událostí. Z malé svatby, kterou budoucí novomanželé měli v klidu zvládnout zařídit samy, se totiž vyklubala párty o 150 hostech a to jsme ještě Péťu společně s Domčou museli krotit, “aby na další párty nepotkal zase další známé a seznam hostů se opět nerozrostl :D”. S tímhle párem se totiž cítíte tak dobře, že se klidně během chvíle může stát, že jste jejich svatebními hosty. To je samozřejmně drobná nadsázka a finální seznam hostů byl složen opravdu z té nejbližší rodiny a přátel. Tleskáme za rozhodnutí nakonec si na pomoc přizvat organizátorky štěstí a jsme vděčné, že jsme mohly být součástí téhle podzimní nádhery. Tohle rozhodnutí nás vždy těší i kvůli svatebčanům a nejbližšímu okruhu lidí, na které je bez organizátorek naloženo mnoho. Nesou potom odpovědnost za svatební den a nemůžou si ho často užít naplno. Přitom právě oni by měli být hvězdy v hlavní roli. Chcete přece aby ranní přípravy strávila vaše nejlepší kamarádka s vámi se skleničkou v ruce a ne u zdobení slavobrány. Maminku raději necháte večer v klidu odpočinout a těšit se a ne dopékat svatební koláčky. Proti gustu nic, ale my fandíme tomu, abyste si váš den vychutnali společně s těmi nejbližšími. A tady se o skvělém zážitku po dojemném odpoledni a protančené noci nedá pochybovat.
Nejprve vás trošku zasvětíme do samotých příprav. Domča s Petrem za námi přišli s tím, že mají fotografa a místo a potřebují tak pomoct v podstatě se vším ostatním. Což byl v takhle krátkém časovém úseku sice trošku “hárdkórek” (hlavně co se týče cateringu), ale měli ještě jednu důležitou věc navrch, díky které jsme to i v tomhle presu zvládli - věděli co chtějí a chtěli si svůj den primárně užít oni dva, ne se podřizovat okolí nebo zajetým konvencím. Věděli jsme tak od začátku koncept na kterém budeme pracovat a dotáhli společně svatbu do takové podoby, že měla svou honosnou tvář, krásu i divokost ve vizuálu barevného podzimu. Byla dojemná, romantická i pořádná párty. A především, což bohužel vůbec není tradicí, si ji nevěsta s ženichem užili na 200% procent. Osobně miluju fotky z téhle svatby právě kvůli tomu, že jsou plné emocí. Upřímný a krásný úsměv nevěsty Domči dostal do kolen nejen Petra, ale i nás. Když nevěsta přicházela k divoce zdobené kruhové slavobráně u vodní hladiny po boku svých dvou dědečků, byl to jeden z nejdojemnějších obřadů, co jsme zažily.

Abychom nelakovaly, že bylo vše jen růžové - z téhle svatby máme v živé paměti jeden velký eror. Časově se nacházíme chvíli po covidovém roce, den před svatbou jsme se dozvěděly, že fotograf má covid a na svatbu nedorazí. Zafungovala tady ale obrovská moc svatební komunity a díky sdílení na sociálních sítích (takže možná právě i díky vám!?) jsme sehnaly úžasnou fotografku ještě ten den. S Terkou mimochodem spolupracujeme doteď:). Fotky si často prohlížíme i zpětně a čerpáme z nich atmosféru onoho dne. Na téhle svatbě nás bavilo, že měla velkou sílu emocí, fotogenickou krásu, ale zároveň i osobní rozměr. Snažily jsme se i do dekorací vnést něco přímo na míru. Budoucí novomanželé měli používat společné příjmení Srnovi, takže nápad byl na světě. Bylo velké balancování použít srnčí motiv vkusně, ale myslím, že jsme to ve spolupráci s Domčou udrželi v ideální hladině a nespadly do kýče.

 Celý den pak proběhl úplně bombasticky. Domča měla družičky jak se patří, byly nápomocné, kde bylo potřeba, ale především se staraly o to, aby na místě příprav nevěsty panovala dobrá nálada a zaháněly nervozitu. Ještě jsme vám zapomněly poodkrýt, že tenhle pár měl na svatbě i jedno opravdu maličké srnčátko a ze zkušeností víme, že svatba s vlastním potomkem může být náročnou zkušeností. Tady ale tým rodiny a kamarádů odvedl dokonalou práci a ženich i nevěsta mohli zapařit jako za svobodna!

Chtěly bychom se s vámi podělit o větu z úst ještě svobodné nevěsty, která byla vyřčena cestou k oltáři, a kterou si dodnes pamatujeme a myslíme si, že vám nejlépe přiblíží panující atmésféru. Nádherná a usměvavá Domča přichází mezi barevným spadaným listím k oltáři a říká svým dědečků, kteří jí dělají garde, při pohledu na Petra: “Jé, já už ho vidím, já se na něj tak strašně těším!” K tomu nejde o moc víc dodat, jen chceme vzkázat světu: Berte se z lásky, stojí to za to a moc rády vám u toho budeme křenit!!

Tanec byl na téhle svatbě obrovské téma. Za zmínku stojí to, že nebyl v plánu klasický první tanec novomanželů na romanťárnu. O hudbu se starala Balkánská dechová kapela a to byla párty první třídy. Jestli chcete vtáhnout na parket hosty už od samotného začátku, tak doporučují čtyři ze čtyř Prožij. Na to navázal koncert jejich spřátelené kapely a jelo se až do rána. Při raním úklidu jsme potkaly ženicha, který teprve zakončoval párty.

Domča s Petrem byli srdcovka a s Domčou za sebou už máme dokonce i další projekt. Milá Domčo a Péťo, přejeme vám z celého srdce, ať vám vaše manželství přináší stále takovou radost, jako během cesty k oltáři a ať je celý váš vztah tak pozitivně ohnivý, jako byla vaše svatba. Tak jak jsme vás stihly poznat, se nebojíme, že byste zažili nudu. Děkujeme vám za tuhle příležitost. Posíláme lásku a ať vám krásně, ale né zas moc rychle, jak je zvykem, roste malé srnčátko. 

Holky z Prožij

P.S.: Tady nám vyjímečně nepršelo na obřad!
Chvíle napětí.
Pršelo totiž těsně po obřadu.

A pak skoro celou dobu, ale nikdo si toho skoro nevšiml. Čímž chceme říct, pokud si chcete svojí svatbu užít, užijete si ji za jakéhokoliv počasí. Nesmutněte kvůli špatné předpovědi. Neříká se nadarmo, že prší štěstí.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram